NAVIGATION

Dudullu Postası BluTV’de Başladı – Dudullu Postası Nedir?

Dudullu Postası BluTV’de Başladı – Dudullu Postası Nedir?

Karkikatürist Serkan Yılmaz’ın Penguen dergisinde yıllardır çizdiği ‘Dudullu Postası’ BluTV’de dizi olarak başladı.

Sansürlü sisteme tepki olarak mı doğdu bilmiyorum ama bizlere bu tarz güzel yapımları sunan BluTV’ye teşekkür etmeyi kendime bir borç bilirim. Günümüz televizyon yayıncılığında ‘lan’ kelimesini bile bipleten aşırı sansürlü sistemde ‘Masum, Sahipli, 7 Yüz ve Sıfır Bir – Bir Zamanlar Adana gibi yerli-sansürsüz özgün projeleri internet televizyonculuğunda yayınlayan BluTv sağlam adımlar atmaya ve farklı kitleleri aynı çatı altında toplamaya devam ediyor.

Bu yapımlara bir süre önce bir yenisi daha eklendi. Karikatürist Serkan Yılmaz’ın Penguen dergisinde 8.5 yıl boyunca çizdiği efsaneleşmiş ‘Dudullu Postası’ usta yönetmen Onur Ünlü yönetmenliğinde bizlerle buluştu.

 

Tabii ki diziyi izlememizdeki ilk unsur Onur Ünlü ve iyi kadroydu. E zaten ‘Dudullu Postası’nı karikatürden de biliyorduk. Yayınlanacağı güne kadar kurdeşen döktüğümüz de doğrudur. Çünkü Onur Ünlü son dönemde çok fazla filme imza attı ve bu filmlerin bir kısmını festivallerin dışında izleme fırsatımız olmadı. (Sanırım Onur hoca filmleri çekip evde tek başına izliyor.) Gelelim ‘Dudullu Postası’na.

 

DUDULLU POSTASI NEDİR?

Her ne kadar klasik bir mahalle dizisi gibi dursa da dizi baştan sona fantastik ama çok samimi. Semt mi esrarengiz yoksa insanları mı çözemedik ilk bölümden ama mahallede yakın arkadaşlıklar, namus takıntılı abiler, internete ve eğlenceye hapsolmuş genç kızlar, imkansız gibi görünen aşklar ve bir halı saha maçında kaybolan 6 baba var. Tabii mahalleye yeni katılan gazeteci Asım bey ve uşağını unutmamak gerekiyor.

 

İLK BÖLÜMDE EN ÇOK SEVDİĞİM ESPRİ

Tayfur yıllardır açılamadığı aşkı Melis’in camının önüne gidiyor…
Cümle tam olarak aklımda değil ama sanırım şöyle bir şeydi:
– ‘Melis, keşke sesim Ahmet Kaya gibi olsaydı. Böyle haklı haklı.’ 🙂

 

OYUNCU KADROSU
Erkan Can, Taner Ölmez, Bülent Şakrak, Hazar Ergüçlü ve Güven Kıraç dizinin başrollerini paylaşıyor. Televizyon bağımlısı anne rolüyle kendine hayran bırakan Ayda Aksel’i de unutmamak gerekiyor tabii.

Dizinin başarılarının devamını dilerken bir temennide bulunmak istiyorum. BluTV belki bir gün Leyla ile Mecnun’u yeniden çeker ve bizi çocuklar gibi sevindirir.

 

O GEMİ BİR GÜN GELECEK…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top