NAVIGATION

Gerçek Bir Hikaye: Mein Blind Date Mit Dem Leben

Gerçek Bir Hikaye: Mein Blind Date Mit Dem Leben

2017 Yapımı bir Alman filmi olan Mein Blind Date mit dem Leben’in bizim ülkemizde bilinen adı ‘’kör talihim.’’ Büyük bir kısmı Almanya Münih’te geçen bu yapım gerçek bir olaydan esinlenilerek beyaz perdeye taşınmış. Başrollerini Kostja Ullmann, Jacob Matschenz ve Anna Maria Mühe’nin paylaştığı bu yapımın İMDB puanı 7,1.

Kostja Ullmann’nın canlandırdığı Saliya Kahawatte isimli başkahramanımız derslerinde oldukça başarılı olan bir öğrencidir, ani bir retina sorunu ile görme duyusunun %95’ini kaybeden Saliya bütün engellere rağmen pes etmez ve hayallerinin peşinden koşmaya devam eder. Saliya 5 yıldızlı lüks bir otelde çalışmak ve günün birinde otel yöneticisi olmayı düşlemektedir. Münih’in en lüks otellerinden birisine engellini saklayarak stajyer olarak girmeye çalışan Saliya, şansının yardımı ile Jacob Matschenz’in hayat verdiği Max karakteri ile karşılaşır. Bu stajyerlik sürecinde Saliya bilgisiyle Max’e, Max ise duyu organlarının sorunsuz çalışmasıyla Saliya’ya yardım edecektir. Bu cana yakın öyküde aşk boşluğunu Anna Maria Mühe’nin canlandırdığı Laura karakteriyle Saliya dolduruyor. İkili aralarındaki iletişim oldukça renkli bir aşk macerasına dönüşüyor.

Filmin içerisinde sık sık bu hikaye gerçekten yaşanmış mı diye sorgulamamıza sebep olacak Blind Date mit dem Leben (Kör Talihim) filmini eşinizle, dostunuzla, sevgilinizle izlemenizi tavsiye ederiz.

Oyuncu performansları ve karakter uyumları neredeyse kusursuza yakın olan bu yapım bize 1 Saat 55 Dakikalık nefessiz bir eğlence sunuyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top