NAVIGATION

Parmaklarıyla Rekor Kıran Adam Fatih Terim

Parmaklarıyla Rekor Kıran Adam Fatih Terim

Türk Milli Takımı ile en fazla maça çıkan ve en fazla galibiyet alan, Türkiye Futbol Liginde en çok şampiyonluk yaşayan, Galatasaray’ın başında en çok maça çıkan, Türkiye süper liginde dört defa üst üste şampiyon olabilen, Avrupa’dan kupa kazanarak Türkiye’ye dönen ilk ve tek teknik direktör. İmparator lakaplı Fatih Terim. Bu liste uzar gider Fatih Hocanın başarıları saymakla bitmez…

Futbol dünyasını adını altın harflerle yazdırmayı başaran başarılı teknik adam bu kez sosyal medya dünyasında bir rekor kırdı. 21 Aralık gecesi kendisinin yeniden Galatasaray teknik direktörü olduğunu duyurmak amaçlı attığı tweet Türkiye’de en fazla etkileşim alan tweet unvanını sadece 75 dakikada eline geçirdi.

Bugüne dek kendi Twitter hesabından sadece iki tweet paylaşan hoca üçüncü tweeti ile rekor kırmayı başardı. Şu anda 52,9 bin yorum, 169 bin retweet ve 286 bin beğeniye ulaşan tweetin etkileşim sayısı birkaç gün daha artacağa benziyor.

Resmi imzayı attığı basın toplantısında, basın mensupları hocaya attığı tweetin rekor kırdığı belirtince, Fatih Terim esprili bir dille ‘’Öyle mi? Tarihe geçmeyi severiz.’’ dedi. İmparator tweet atma fikrinin kızları Merve ve Buse Terim’e ait olduğunu söyledi.

Tek bir tweetle TT listesini alt üst eden ve Twitter ana sayfasını kasıp kavuran Fatih Terim’in rekor tweeti, GS Store tarafından fırsata çevrildi. ‘’Nerede Kalmıştık?’’ yazılı atkı ve tişörtler basılıp satışa sunuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top