NAVIGATION

Tekfen Filarmoni’den Üç Farklı Şehirde Sonbaharın Renkleri

Tekfen Filarmoni’den Üç Farklı Şehirde Sonbaharın Renkleri

Tekfen Filarmoni Orkestrası, nam-ı diğer 3 Denizin Sesi; şef Aziz Shokhakimov’un yönetiminde Ankara, Mersin ve İstanbul’da sonbahar konserlerini verdi. Unutulmaz bir müzik ziyafetinin yaşandığı Tekfen Filarmoni sonbahar konserlerinde Avrupa’nın en yetenekli trompetçilerinden genç İtalyan Omar Tomasoni solist olarak yer aldı.

Ülkemizin sayılı özel sanat kurumlarından Tekfen Filarmoni, şef Aziz Shokhakimov yönetiminde Ankara, Mersin ve İstanbul’da sonbahar konserlerini verdi. 24 Ekim tarihinde Ankara CSO Sahnesi’nde başlayan sonbahar turnesi, 25 Ekim’de Mersin Kültür Merkezi’nde verilen konserin ardından 26 Ekim tarihinde İstanbul Lütfi Kırdar’da gerçekleştirilen konser ile son buldu. Üç farklı şehirde müzikseverlerle buluşan Tekfen Filarmoni Orkestrası, dinleyicilerine unutulmaz bir müzik ziyafeti sundu.

Tekfen Filarmoni’nin 3 kentte verdiği sonbahar konserlerinde, genç yaşına rağmen enstrümanına hakimiyeti ile en zorlu teknik pasajları mükemmel icra ederek seyirciler kadar, müzik eleştirmenlerinin de takdirini kazanan trompetçi Omar Tomasoni yer aldı.

Aleksandr Harutyunyan’ın dünyaya bıraktığı eserlerin başında gelen Trompet Konçertosu, doğumunun 100. yıldönümü anısına Leonard Bernstein’ın On The Town Suiti ve George Gershwin’in trompet ve orkestra için ünlü Rus trompetçi Timofei Dokschitzer’in düzenlemesiyle Mavi Rapsodi eserleriyle zengin bir programa sahip konserlerde Antonín Dvořák’ın Sol majör 8. Senfoni, Op. 88’i de yorumlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top